Az innovatív technológiákat felsorakoztató LSTN amerikai illetőségű gyökerekkel rendelkezik, ami meghatározza a teljes termék filozófiát is. De a modelljeik igazi előnye nem ez, hanem a felhasznált természetes anyagok sora, köztük a fa, amiből a termékek burkolata is készül. Ugyanakkor a gyártó különlegessége itt még nem áll meg.
A non-profit vonal
A történet 2012-ben kezdődött, amikor az akkor 29 éves Bridget Hilton látott egy videót a YouTube-on. A videómegosztóra feltöltött kisfilm azt a pillanatot mutatta be, ahogy egy szintén 29 éves fiatal lány megkapta élete első hallókészülékét és életében először hallott. A zeneiparban tevékenykedő Bridget ekkor döbbent rá, hogy a hallás egy ajándék. Azonnal eldöntötte, hogy létrehoz egy céget a hallássérültek megsegítésére.
A zeneiparban eltöltött évek, a zene szeretete, a munkakapcsolatai és a hallással, hallásvédelemmel kapcsolatos céljai előre predesztinálták, hogy az audio területre fókuszál. Mivel mindig is környezettudatos gondolkodású volt, egyértelmű volt számára, hogy a még csak gondolataiban létező termékeknek követniük kell ezt az irányt. Társalapítójával Joe Huff-al közösen tervezték meg papíron első fejhallgatójukat, majd keresni kezdtek egy alapítványt, aki halláskárosultak segítésével foglalkozik. Így találtak rá a Starkey Hearing Alapítványra. Innen indult az LSTN márka világkörüli útja.
Klasszikus küllem
Inspirációjukat a régi audio berendezésekből és a klasszikus stílus márkákból – mint a Levi’s vagy a Ray-Ban – merítik a mai napig, amelyek soha nem mennek ki a divatból.
Céljuk, hogy minőségi és gyönyörű megjelenésű termékeik legyenek fantasztikus hangzással, és a legújabb technológiák használatával. A hangszóróikat egy teljes éven keresztül alakították a tervezéstől a kiadásig. Folyamatosan tesztelték és alakítgatták a legkülönbözőbb szakmai felületek véleményével összhangban. A minőségi anyagok és a formatervezés az első pillanattól fontos dolog volt számukra, hiszen ez különbözteti meg az LSTN termékeit a több száz egyéb – gyakran olcsó és nem jó minőségű – hasonló termékeket gyártó cégektől.
A mai napig egy három pontból álló kialakítás szerint tervezik a termékeket: jól hangzik, jól néz ki, jó.
Jól hangzik, hiszen már az első hangszóró tervezésekor fontos volt, hogy a zenerajongókat, a zenekészítőket, a művészeket és a szakmai hozzáértőket is megkérdezzék a termékek hangjáról. Ezek a visszajelzések és értékelések azért kellenek, hogy a vásárlók valóban egy prémium hangzású terméket kapjanak. Jól néz ki, mert a design hihetetlenül fontos. Hiszen bármennyire is jól szól valami, a valóság az, hogy az emberek nem fogják viselni, vagy megvenni, ha nem néz ki jól. Éppen ezért, a termékeket prémium anyagok kombinálásával alakítják ki. A modellek viselésekor a legmagasabb szintű kényelemről vegán bőr és memóriahab gondoskodik. A cég rendkívül elkötelezett a fenntarthatóságot és a környezettudatos technológiát illetően. Ezért a fa alapanyagokat régi, kidobásra kerülő bútorokból, padlókból, fadobozokból, baseball ütőkből, hangszerekből és gördeszkákból használják fel. 2018 második felére az LSTN “B” besorolású cég lett, amely biztosítja, hogy a termékeik előállítása megfelel a szigorú környezetvédelmi és gyártási előírásoknak. És végül jó, hiszen ezek a különleges és kiváló hangzású termékek lehetővé teszik az LSTN számára, hogy halláskárosult embereken segítsenek. A termékek eladásából származó bevétel egy részét – a Starkey Hearing Alapítvány közreműködésével – arra használják fel, hogy hallókészülékkel segítsenek halláskárosult gyermekeken és felnőtteken. Minden egyes eladott darabból adományoznak, amelyet a Starkey Hearing a világ bármely pontján lévő halláskárosult megsegítésére felhasználhat. Az amerikai székhelyű LSTN, eddig több mint 30.000 emberen segített világszerte és vitte el a hallás ajándékát.
A környezettudatosság jegyében
Az LSTN termékek előállításához tehát egyetlen fát sem kell közvetlenül kivágni és a műanyag alkatrészek is – szinte az utolsó kis darabig – már újrahasznosított műanyagból készülnek. Nehéz elképzelni, hogy egy halom fából hogyan készülhetnek el az LSTN fejhallgatói, fülhallgatói és hordozható hangszórói.
A gyártási folyamatról
A fejhallgatók esetében a méretre vágott faburkolatokat először homokkal – szigorúan kézi munkával -, majd géppel alaposan átcsiszolják. A tökéletesség érdekében ezt a sorozatot három alkalommal végzik el. A végső összeállítás előtt mindegyik burkolatot – precíziós bemarással – ellátják az LSTN logóval. A Troubadour fejhallgató alumínium házát úgy tervezik, hogy a vezetékek és az egyedileg gyártott hangszórók elférjenek a faburkolat alatt. Az összeállítás után kényelmes, memóriahabos fülpárnákat raknak a fejhallgatóra, a jobb használhatóság érdekében pedig, a zaj- és gubancolódásmentes kábeleket aranyozott csatlakozókkal és valódi fából készült burkolatokkal látják el.
Az LSTN fülhallgatók esetében a fa alapanyagokat először deszkákra vágják, hogy az alapanyag kihasználtság a legjobb legyen. A vékony fadeszkákat áttolják egy gépen, hogy kerekké formálják őket és így készen álljanak a fülhallgató házának kifúrására. A lekerekített fákat pontosan kifúrják, mert ez ad majd helyet a belekerülő hangszórónak, majd újabb lyukat fúrnak rá, hogy kialakítsák a kábel és a mikrofon csatlakoztatásához szükséges helyet. Amint ez megvan gondosan, lézeres gravírozással kerül rá a fa fülhallgató házra a gyártó logója. A favédelem érdekében egy könnyű lakkozás után a fülhallgatók házait alaposan megszárítják. A száradás után összeállításra kerülnek az aranyozott csatlakozókkal, a zaj- és gubancolódásmentes kábellel és az egyedileg készített szilikon fülillesztékekkel.
A Satellite bluetooth hangszóró külső faburkolatának előkészülete hasonlóan kezdődik, mint a fülhallgatóknál. A hasábokra vágott faanyagból marják ki a külső burkolatot, amelybe beszerelésre kerül a hangszóró és a többi alkatrész.
Az LSTN termékek nem tömegtermelésre készülnek, hiszen az, hogy egy-egy modell milyen faanyagból készül, attól függ, hogy éppen milyen használt faanyagot sikerül a gyártónak felvásárolni. Amennyiben éppen nem sikerül cseresznye, ében vagy akár juharfa alapanyagot beszerezni, a modellek ezen variációi átmenetileg nem kaphatóak.
Az LSTN olyan nagyszerű célokat támogat, ezért nem engedheti meg magának a gyártás során, hogy silány minőségű terméket adjon a vásárló kezébe. Ugyanakkor – mivel a legtöbb munkafolyamat kézzel készül -, kisebb hibák előfordulhatnak. A hazai forgalmazóhoz az elmúlt egy évben egyetlen hibás termék került vissza, aggódni azonban nem kell, hiszen a termékek alkatrészei visszaforgathatóak egy új termék megalkotásához. Az LSTN mindent elkövet azért, hogy a termékeik hosszú távon használhatóak legyenek és így hozzájárul bolygónk természeti erőforrásainak védelméhez, míg a magas árcédulák mellőzése hozzájárul a társadalmi szerepvállalási célok eléréséhez. Itt az ideje meghallanod a valódi hangzásbeli különbséget!