Két új pályázat jelent meg feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatására
Két élelmiszer ipari pályázatot írt ki a Közös Agrárpolitika és az Agrárminisztérium, Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatására, amely keretében 50–70%-os vissza nem térítendő támogatás igényelhető mezőgazdasági termékek értéknövelését és piacra jutását elősegítő technológiai fejlesztésére, illetve mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez kapcsoló zöld beruházásokra.
Hasonló pályázatokhoz évek óta nyújt segítséget a borászati, mezőgazdasági és élelmiszeripari tartálygyártásra szakosodott Duna Steel Tech Kft.
Pályázatok feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatására
- Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása, KAP-RD04a-RD04b-1-24
- Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása, KAP-RD04a-RD04b-2-24
Bár mindkét pályázatot feldolgozó üzemek fejlesztésére írták ki, van eltérés közöttük, amelyet a pályázat benyújtásánál érdemes figyelembe venni.
Kik pályázhatnak?
- Magyarországi székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel, rendelkező cégek,
- amelyek a támogatási kérelem benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti évvel rendelkeznek.
Mire igényelhető a támogatás?
Élelmiszer-feldolgozó üzemek esetében a termeléshez és/vagy élelmiszeripari termékek előállításához szükséges fejlesztésekre.
Borászati üzemek fejlesztése esetében a szőlő feldolgozáshoz, mustkezeléshez, bor-, pezsgő-, illetve habzóbor készítéséhez, kezeléséhez, tárolásához, érleléséhez és kiszereléséhez kapcsolódó fejlesztések.
Takarmány előállító üzemek esetében az előállításhoz kapcsolódó tevékenységek fejlesztéséhez.
Mekkora összegű támogatás igényelhető a feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása során?
- A támogatás összege 200 millió forinttól 5 milliárd forintig terjedhet.
- A támogatási intenzitás 50–70%, (ez a megújuló energia hasznosítására irányuló technológiák alkalmazásával érhető el).
- A pályázatban meghatározott támogatási összeg legfeljebb 25%-áig, vagy legfeljebb 500 millió forintig előleg is igényelhető.
- A két pályázat keretösszege összesen 200 milliárd forint.
A Duna Steel Tech segít a pályázatban
A pályázatok útvesztőjében könnyű elveszni, de a Duna Steel Tech Kft, nem csak az acél és alumínium tartály gyártásban rendelkezik sokéves tapasztalattal, de a pályázatok benyújtásában is.
Segítenek a vállalkozása számára legmegfelelőbb borászati, élemiszeripari vagy mezőgazdasági tartály megtervezésében, legyártásában, telepítésében, illetve a projektek megtervezésében is, hogy az megfeleljen a pályázati követelményeknek.
A pályázatról, a DST szolgáltatásairól, valamint referencia munkáiról a feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása oldalon tudhat meg többet.